Anasayfa,  Gezgin Paylaşımları,  Hendek,  Keremali Yaylası

Keremali Yaylasında Kamp Kurduk

Yolculuk Hikayesi

Bu kampımızın tek farkı araç ile değil yürüme gitmemiz oldu, yaşadığımız yer olan Sakarya’nın Hendek ilçesinden yola çıktık, ilk kez bu kadar uzun mesafeyi kat edecektik.

Yolda bizi gören mahalle sakinleri “Hello Hello,” diyerek tepki veriyorlardı, görüntümüz turistleri andırıyordu. Tabi yanlarına gidip Selamun Aleyküm deyince “Aaaaaaa,” bunlar Türk’müş diyorlar. Uzun bir yol kat ettik den sonra iyice yorulmaya başladık, artık otostop çekmeye başladık ilk duran araç bir arkadaşımızın abisi oldu, bizi çamlıca merkeze kadar bıraktı, orada bir kahveye gittik biraz soluk aldık ve çay içtik.

Çamlıca merkezde de bir traktör bizi aldı ve yayla yolunun başına kadar bıraktı, artık yolumuz komple bayır ve ormanın içiydi, hava kararmıştı ve yanımızda güvenliğimiz için hiçbir silah vb. malzeme yoktu.

Traktör yolculuğumuz.

Artık koskoca ormanlık bölgede gece yarısı yürüyorduk sadece iki kişiydik, ama hiç korkmuyorduk karşımıza ayı da çıkabilir kurt da çıkabilirdi. 1 saat yürüyor sonra dinlenme molası veriyorduk, artık iyice yorulmuştuk zirveye ulaşamadan uygun bir yere kamp atmayı düşünüyorduk. Saat artık gece yarısına yaklaşıyordu enerji depolamak için tekrar durduk ve çikolata yedik, sonra aşağıdan bir araç ışığı gördük bir baktık ki 2 araç geliyor, bizi görünce durdular. Bize ilk tepkileri abi siz deli misiniz bu saat de buraya yürüme çıkılır mı oldu, şansımıza araçlarda yer vardı ve zirveye bizi bıraktılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir